O nas

Akademia Grania i Muzykowania AMADEUS to placówka muzyczna działająca od 1999 roku. Zajmujemy się edukacją muzyczną dzieci, młodzieży i dorosłych – umuzykalnianiem, rozbudzaniem zainteresowań, i rozwojem umiejętności muzycznych.

Założycielem Akademii jest Paweł Sadowski – instrumentalista, nauczyciel i kompozytor, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fagotu. Autor płyty z piosenkami dla dzieci „Po cichutku”.

Od 2001 roku w naszej placówce poza nauką gry na instrumentach klawiszowych prowadzone są również zajęcia gry na gitarze, a także działają zespoły wokalno – instrumentalne, w skład których wchodzą dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia.

W ramach nauki gry na instrumentach organizujemy koncerty uczniów. Występy przed szerszą publicznością motywują do pracy i stwarzają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności oraz oswojenia się ze sceną. Możemy się pochwalić udziałem w ogólnopolskich akcjach organizowanych przez stowarzyszenia niosące pomoc ludziom poszkodowanym przez los.

Dowodem na to, że możecie Państwo w pełni zaufać naszym kompetencjom jest fakt, iż nasi nauczyciele legitymują się dyplomem ukończenia Akademii Muzycznej w Gdańsku.

O tym, jak duże korzyści przynosi nauka gry na instrumentach muzycznych świadczyć może fakt, że coraz częściej stosowana jest ona jako terapia u osób z różnymi dysfunkcjami, jako metoda poprawiania pamięci, sprawności manualnej, umysłowej, wrażliwości. Jest również doskonałą terapią dla osób nadpobudliwych.

Obok zajęć muzycznych AMADEUS organizuje również audycje muzyczne w szkołach i przedszkolach, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób słuchacze poszerzają wiedzę o muzyce.

Mieliśmy okazję dwukrotnie nagrywać piosenki do programu BEZPIECZNA SZKOŁA Z PZU. Są to hip hopowy OMNIKOPTER i oparta na motywie sławnych „Morskich opowieści” piosenka PIRACI. Nagraliśmy także polską wersję piosenki do wydanej na DVD bajki PIASKOWY DZIADEK.

Pragniemy gorąco namówić Państwa do umuzykalniania siebie, swoich bliskich i znajomych, poszerzenia umiejętności o grę na instrumentach oraz czerpania radości z muzykowania.